Yüzerek Kilo Vermek

Yüzerek Kilo Vermek

İnsanın sahip olduğu biyolojik, anatomik ve fizyolojik yapı sahip olduğu iskelet ve kas sistemi ile sürekli gelişime açık harika bir metabolizma. Organların gelişimi, değişimi ve işleyişi “hareket” üzerine kurulmuştur. Eller, kollar, bacaklar, insan gövdesi eklemlerle birbirine bağlanarak ayrıca kas, iskelet sistemiyle geniş bir ağ gibi vücudu sararak hareket sistemini oluştururlar.

Mevcut hareket sistemini muhafaza etmek, daha hızlı geliştirmek, sağlıklı ilerleyişini sağlamak ise spor, aktivite, sürekli sağlıklı hareket içerisinde bulunmak, egzersiz faaliyetleri yapmak ve sağlıklı beslenmekten geçiyor.

Tüm vücudun kas sistemini ve iskelet sistemini en iyi çalıştıran sporlardan bir tanesi de yüzme sporu. Yüzme neredeyse bütün eklemleri, kasları çalıştırarak vücuda hakim olan bir spor aracı sağlıyor. Haftada belli aralıklarla spora gidenlerde uzun süreçli gözlemlenen bulgular arasında omuzların genişlemesi en sık görülen bulgu. Yüzen kişiler sürekli olarak kollarını aktif kullandıklarından hatta kulaç olarak tabir ettiğimiz en sık kullanılan yüzme metoduyla ileri yönlü hareket yaptıklarından kol kasları harikulade genişler.

Yüzen kişiler vücutta yer alan fazla kilolarını diğer bir ifadeyle kilolara sebep olan yağ miktarlarını yakarak enerjiye dönüştürür ve dışarı atarlar. Vücutta biriken yağların yakılarak enerji olarak dışarı atılması uzun süre yüzme sporu yapan kilolu kişilerde ciddi zayıflama bulgularını sağlar. Bu yüzden kilolarından şikayet edenler yüzmeyi bilmiyorsa yüzmeyi öğrenmek ve keyifli bir spor yapmak için mutlaka araştırma yapmalıdır.

Günümüzde yüzme sporu için büyük yüzme havuzlarının sayısı arttı. Eskiden yüzme alanları sadece denizler ve derelerde bulunurdu. Şehrinizde ya da muhitinizde yer alan yüzme havuzlarına giderek profesyonel kişilerden destek alarak yüzme sporuyla kilo verebilirsiniz. Kilo verirken sağlıklı bir vücuda sahip olmak, fit görünmek ise en güzeli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir