Su ile Kilo Vermek

Su ile Kilo Vermek

Su içerek vücuttaki fazla yağları yakmak ve fazla kilolardan kurtulmak mümkün. Günce 2 litreye yakın su içerek hem büyük hem de küçük kan dolaşımına kolaylık sağlamak, organların ve böbreklerin su ihtiyacını karşılamak, sindirim sitemine lazım olan yeterli su miktarını bulundurmak size kilo verdirecek.

Bol su içen kişilerde rahatlama ve zindelik olur çünkü vücudu susuz bıraktığımız zaman kasların hareketi için lazım olan enerji tıp literatüründe ise ATP, oluşum sırasında suya ihtiyaç duyar. Enerjinin ortaya çıkması için kullanılan su yetersiz olduğunda yeterli enerji miktarı da oluşamaz ve vücutta kısmi halsizlikler görülebilir.

Boy ve kilonuza uygun ideal su içme miktarınızı bulun. Genellikle günde 2 litre su içilmesi önerilen bir miktar. Su insanlığın yaratılışından itibaren insan vucüdun ihtiyaç duyduğu, yapısında hidrojen ve oksijen barındıran harika bir bileşik. Bazı hastalıkların tedavisinde ve giderilmesinde de su kullanılır.

Suyun yapısı itibariyle neredeyse tüm metabolik ve sistem faaliyetlerinde kullanıldığını söylemek mümkün. Sindirim ve üreme sisteminden tutun da kanın içerisinde yer alan plazmanın üretilmesi adil her aşamada su var.

Yağların sindirilmesi, yağların yakılması, yağları vücutta ayrıştırılarak karbonhidrat olarak açığa çıkarılması işlemlerinin tamamında su var. Yağların yakılarak enerji olarak açığa çıkartılması olayı kilo vererek zayıflamak isteyenlerin arzuladığı bir durum. Kilo vermek isteyenler bol su içererek vücutta gerekli su oranını daima yüksek tutmalıdır. Vücudun ihtiyacı olan su miktarını karşıladıktan sonra beslenmeye de azami dikkat edilmeli.

Eğer içtiğiniz suların kilo verdirmesini hızlandırmak istiyorsanız biriken yağların yakımı ve enerji oluşumu için vücuda yardımcı olun. Düzenli olarak belirlenen hareketleri uygulayarak egzersizler yaparak işe başlayın. İmkanınız varsa her gün 3 kilometre koşun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir