Göbet Eritmek için Egzersiz Önerileri

Göbek eritmek diğer bölgelere göre daha zordur. Bunun sebebi nedir diye sorduğumuzda ise karın bölgesinde yağlanmanın daha çok olmasıdır.

Göbekte oluşan bu yağlanmalar insanların hem fiziksel hem de ruhsal yönden sarsılmasına neden olur. Kilo verilmek istenilse de bu süreç zaman alacağından kişiler strese girebilir. Ancak bunu en uygun göbek egzersizleri ile en kısa süreye indirebilirler. Göbek bölgesindeki kaslar çok işlevsel değildir. Bundan dolayıdır ki bu bölgede yağlanma oranı çok yüksek seviyede olur. Dilerseniz göbek eritmek için en etkili egzersiz hareketlerine bir göz gezdirelim:

MEKİK: En doğru mekik çekimi için hareket başlangıcından, sonuna kadar karın kaslarının kasılı olması gerekir ki doğru bir mekik seçimi olabilsin. Omuzların yere değmemesi, kürek kemiklerin birbirine yaklaştırıp, boynumuzdan destek alarak ve zarar vermeden göğsün yukarı kaldırılıp tekrar aşağı inmek ve yerle temasını engellemek ve bunu tekrarlamak.

KARIN ÇEVİRME: Bacak hareketlerinde en basit egzersizlerden biridir. Bu yöntemde ilk öncelikle yan şekilde uzanın. Ardından sağ elinizi başınıza destek olarak koyun ve sol bacağınızı dümdüz olarak uzatın. Sağ bacağınızı karın bölgenize doğru çekerken, sol bacağınızı düz bir şekilde hafiften havaya kaldırınız. Bunu yaparken bacağınızın yere değmemesine dikkat ederek tekrar kaldırın. Bunu her iki bacak için 15 kez tekrarlayın. Farkı zamanla hissedeceksiniz!

Bunun dışında diğer bir egzersiz ise: Sırt üstü dümdüz uzanınız. Bacaklarınızı havaya doğru kaldırınız ve kendinize doğru çekip tekrar havaya kaldırınız. Bunu 15 kez tekrarlayınız.

Göbek eritme hareketlerinin doğru bir şekilde yapılması doğrultusunda sizde kilolarınızdan kurtulabilir ve kendinizi oldukça iyi hissedebilirsiniz. Burada önemli olan konu egzersizlerin bir kere değil düzenli aralıklarla yapılmasıdır. Yoksa ki bir kere yapılmış olan egzersizlerin anlamı olmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir