Düşük Belirtileri Nelerdir?

Düşük Belirtileri Nelerdir?

 

Kanama  Ve/Ve Ya Lekelenme
Düşüğün ilk belirtileri hafif ağır lekelenme veya koyu kırmızı kanama meydana gelmesi olabilir. Tabi ki birçok sağlıklı kadın hamilelik sürecince belli başlı kanama yaşayabilir. Ama yine de  bu ve bunun gibi durumlarda ne olur ne olmaz diyerek bir uzmana danışın.

 

Kramplar
Hamilelik süresi içerisinde karın bölgeniz de hissedeceğiniz ağrı ya da kramplar ya dokularınızın gerilmesinden kaynaklanıyor ya da düşün yaşadığınızı ifade ediyor olabilir. Özellikle ki bu kramplar normal adet kramplarından çok daha şiddetli ise, tek bir bölgede hissediliyor ise ya da akıntı ile birlikte gerçekleşiyorsa emin olmak için bir uzmana görünmelisiniz.

 

Sırt Ağrısı
Hamilelik süresi içerisinde normal adet ağrılarından daha şiddetli bir bel ağrısı hissediyorsanız ve bu ağrınıza lekelenme de eşlik ediyorsa bir uzmana görünmelisiniz.

 

Vajinal Akıntı
Pıhtılaşmış kan ve ya aşırı şiddetli bir biçimde anormal akıntı meydana geliyor ise bebeğinizi kaybetmek üzere olabilirsiniz. Ayrıca pis kokulu akıntı ve ya vajinal tahrişin de eşlik ettiği akıntı yine düşük işareti olabilir. Akıntı içerisinde cenin dokusuna benzer bir şey  görürseniz bunu doktorunuza göstermek üzere temiz bir kabın içinde muhafaza ediniz.

 

Hamilelik Belirtilerinin Kaybolması
Bir süre sonra bulantıların ani bir biçimde kesilmesi sonucu iyi hissetmeniz, hormonal seviyelerinizin eskisine döndüğünü ama buna diğer belirtiler de eşlik ediyorsa düşük yaşamakta olduğunuzu gösteriyor olabilir. Tek başına bir hamilelik belirtinizin kaybolması düşük yapıyor olduğunuz anlamına gelmemekte ama bununla birlikte çoğu hamilelik belirtileriniz kayboldu ise mutlaka doktorunuza görünmelisiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir