Dudakları Kalın Göstermenin Yolları

Bayanlar için makyajda en önemli olan şüphesiz dudaklardır. Her insanın yaratılışında boyut olarak farklı olan dudakları kalın veya ince yapmak onlara uyguladığınız ruja göre değişir. Bugün size ince olan dudaklarınızı veya daha da kalın yapmak istediğiniz dudaklarınızı daha kalın göstermenin yollarından bahsedeceğiz. Bunu doğal yollarla halletmek sizin elinizde.

Kullanılmayan bir diş fırçanızı yarı nohut büyüklüğünde viks sürerek 10 dk. Boyunca nazikçe masaj yapar gibi sürün. Hafif karıncalanma sizi korkutmasın bu viksin işe yaradığını gösterir. Veya günde bir iki kez karanfil yağı ve kakao yağını karıştırıp dudaklarınıza uygulayın. Bu yöntem hem kalın hem de daha yumuşak olmasına yardımcı olacaktır. Size üçüncü olarak dünya yıldızı Angeline Jolie dudaklarına sahip olmanız için doğal bir reçete vereceğiz.

Malzemeler; bir yemek kaşığı vazelin, 2-3 damla nane yağı, bir tutam tarçın, bir tutam acı kırmızıbiber bu malzemeleri bir kâsenin içinde iyice karıştırın ve daha sonra dudaklarınıza sürün. İşlemi uyguladıktan sonra bir yanma hissedebilirsiniz bu sizi korkutmasın. Bunu yapmak istemezseniz bir diğer reçetemiz bir miktar kırmızı acı biber ve biraz su. Bu malzemeleri de iyice karıştırıp kıvama getirdikten sonra aynı şekilde dudaklarınıza sürüp bekletin.

Dudaklarınızın hem yumuşak hem güzel kokulu hem de dolgun görünmesini isterseniz size dudakları daha kalın göstermenin yolları bilgilerimizden bir uygulama daha verelim. Bunun için malzemelerimiz; küçük kapaklı bir kavanoz, vazelin, bal mumu, zencefil, kırmızıbiber, nane. Hazırlamak için bir miktar vazelin ve bir miktar bal mumunu karıştırın. İçine bir miktar zencefil atın, ardından kırmızıbiber ve naneyi de ekleyin. Ölçülü olmaya dikkat edin, göz kararı ile hepsinden az bir miktar dudaklarınız için yeterlidir. Bu karışımı bitmiş bir rujunuzun kutusuna koyabilirsiniz bu sürme işleminizin daha da kolay olmasına yardımcı olacaktır.

Bunların yanında bijuterilerde bulunan dudak kalınlaştırıcı rujlar işinizi kolaylaştırabilir. Hazır aldığınız bir yöntem ile doğal yollarla evde kendinizin yaptığı elbette aynı olmaz. Doğallıktan yana olan hanımlar tariflerimizi uygulasınlar buna zamanı olmayanlar hazır rujlardan satın alabilirler. En eski dönemden beri süregelen bir diğer malzemeyi bilmeyen bayan yoktur ki o da kalınlaştırıcı kalemlerdir.

Dudaklarınızın doğal renginin zıttı bir renk kalem ile dudaklarınızın çerçeve yapın ve kuruduğunu fark ettikten sonra normal rujunuzu uygulayın. Yaptığınız çerçevenin çok kalın olmamasına ve dışına taşmamasına dikkat edin. Tam uçlarından dudak hizasında dikkatlice izleyeceğiniz yol yüzünüzde dudaklarınızın göze çarpmasına ve ön planda olmasına yardımcı olacaktır.

Dudakları daha kalın göstermenin yolları yazımızda verebileceğimiz bir diğer küçük öneri ise kalıcı rujlar olacak. Çok çabuk etkisini kaybediyor diye korktuğunuz kalınlaştırıcı yöntemlerinizi kalıcı rujlar ile devamlı kılmanız sizlerin elinde.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir