Doğru Makyaj Yapın Estetiğe Gerek Duymayın

Doğru makyaj teknikleri ile yüzünüzü genç göstermeniz mümkün. Göz ya da sarkan gıdınızı düzgün gösterebilirsiniz. Yapacağınız işlemler basit. Sarkan gıdınıza koyu renkli kapatıcı sürmeniz gerekir. Boyun bölgenizi devamlı nemli tutun. Göz kapaklarınız sarkmışsa özellikle kenarına kuyruk çekerek gözlerinizi çekik göstermeyin. İrisi bölgesinden başlayın kalemi sürmeye.

Dudaklarınız ilerleyen yaşta sarkar ya da çizgiler olur. Bunu koyu renkli kalemle örtersiniz. Dudak iç kısmını da kalemle boyayın. Dolgun görünmesi için özellikle parlatıcıyı dudaklarınızın ortasına uygulayın. Ruju parlatıcıdan sonra hafif sürün. Sedefli rujlardan kaçının. Burun için koyu renkli kapatıcıları şakaktan itibaren burun kanatlarına doğru uygulayın.

Doğru makyaj teknikleriyle her zaman genç durmanız mümkün.

Renk ayarlamalarını iyi şekilde yaparsanız estetiğe gerek duymadan kendinizi çok canlı hissedersiniz. Bayanların yüz bakımlarını ihmal etmemeleri gerekir. Düzenli krem uygulamalarıyla ciltlerini nemli tutmaları çok önemli. Renk ayarlamasında açık ve koyu tonları yerinde kullandığınız zaman kendi teninizi daha genç göstereceksiniz. Kapatıcı üstüne mutlaka yüzü aydınlatmak için açık renklerle gölgelendirme edin.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir