Doğal Güzellik Maskeleri

Cilt sağlığınızı korumak ve daha güzel bir dokuya sahip olmak için milyarlar harcamanıza gerek yok!

 

Ev yapımı ve tamamen doğal cilt bakımı maskeleri ile sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

Doğanın bizlere sunduğu sebze ve meyveleri kullanarak harika maskeler hazırlayabilir, güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

 

Çağımızda, yüksek ücretli güzellik seanslarına sadece maddi durumu müsait olan bayanlar gidebiliyor. Eğer bu bakımlara bütçeniz el vermiyorsa üzülmeyin. Sizde ekonomik imkânlarınız çerçevesinde bedeninize bakımlar uygulayabilirsiniz.

 

Tek yapmanız gereken bu bitkileri nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenmek!

 

Doğal güzellik ve cilt bakımı maskelerini hazırlarken ilk olarak dikkat etmeniz gereken şey temizliktir. Hijyenden yoksun bir ortamda hazırlanan maskeler, sağlığınızı tehdit edecek mikropları taşıyabilir.

 

Bu durum pek hoş olmaz dimi? Bu nedenle; maskeleri hazırlayacağımız kâselerin, temizleyici ve nemlendirici  bezlerin hijyenine çok dikkat ediyoruz.

 

Maskeleri uygularken göz çevresine fazla yaklaştırmamaya özen gösterilmelidir. Bunun dışında maske süresi geçtikten sonra mutlaka  temizleyici bir losyonla bölge silinmelidir.

 

Şimdi sizlere evde hazırlayabileceğiniz doğal güzellik maskeleri tariflerini verelim.

 

Salatalık maskesi:

Salatalığın çekirdeksiz kısmından yarım yemek kaşığı alıp ezin. 1 Yemek kaşığı nemlendirici ile  karıştırın. Daha sonra bu karışımı yüzünüzde 13 – 14 dakika  bekletin. Salatalığın ferahlatıcı özelliği bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmıştır. Yağ tutmaya yakın ciltler için birebirdir. Bu bakımı ayda iki defa  uygulayabilirsiniz.

 

Limon maskesi:

Yağlı ve yağlıya yakın ciltler için ideal bakım maskesidir. Haftada iki kez uygulanabilir. Taze limonu  yarım yemek kaşığını dolduracak şekilde sıkın. Bir yemek kaşığı nemlendirici  içine dökerek karıştırın. Maskeyi yüzünüze uygulayıp 5 dakika bekleyin.

 

Çilek maskesi:

Kuru ciltler için ideal bakım maskesidir. Dört adet çileği ezerek 1 çorba kaşığı nemlendirici kremle karıştırın. Bütün yüze ince bir tabaka halinde sürün ve 5 dakika boyunca bekletin. Bu bakımı 2 kez uygulamak yeterlidir.

 

Elma maskesi:

Elma maskesi çoklu etkiye sahiptir. Yani; alın bölgesinde yağlanma var ise kurutur. Fakat kuru olan bölgelerde ise nemlendirici özelliğe sahiptir. Bir kahve kaşığı elmanın kabuksuz bölümünü iyice ezerek, iki kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın ve   karışımı 20 dakika boyunca yüzünüzde bırakın.  Bu güzellik maskesini haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

 

Çay maskesi:

Hafif yağlı ciltler için ideal bakım maskesidir. Cildi sıkılaştırır, cildin rengini canlandırır.  Bir çorba kaşığı demlenmiş çayı, iki kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın. Yüzünüzde 10-12 dakika süresince bekletin. Bu cilt bakımı maskesini haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

 

Bal maskesi:

Çoğu bayan bal maskesini denemiş veya başka bir arkadaşından duymuştur. Bal cildinizi canlandırdığı gibi hücre yenilenmesi gibi aktiviteleri de tetikler. Donuk görünen ciltler için ideal tedavidir. Bunun yanında cildi temizleyici özellikleri mevcuttur. Yarım kahve kaşığı balı iki kahve kaşığı nemlendirici ile birleştirip yüzünüze masaj yaparak  sürün. 20 dakika boyunca bekleyin. Aşırıya kaçmamak koşuluyla ayda 3 defa uygulayabilirsiniz.

 

Buz maskesi:

Soğuk su kürleri hakkında bilgi sahibi iseniz, buz maskesinin cildinizde ne gibi olumlu faaliyetlerde bulunacağının  da farkındasınızdır. Nemlendirici kremle yumuşattığınız cildinizde ufak bir buz parçasını 10 dakika boyunca gezdirin. Bu bakım sayesinde cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz. Her zaman uygulanabilecek bir maskedir.

 

Yukarıda bahsettiğimiz doğal güzellik ürünleri ile yapılan maskeler tamamen zararsızdır. Ancak alerjik fonksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekebilir. Uzman bir kişiyle görüşmek, uygulayacağınız bakım maskesini anlatmak sizin yararınıza olacaktır.

 

Bizler sizin güzelliğinizi düşündüğümüz kadar sağlığınıza da önem veriyoruz. En son istediğimiz şey tarif ettiğimiz uygulamalara bağlı olarak herhangi bir sağlık sorununun yaşanması. Bu nedenle uygulama esnasında temizliğe,  öncesinde ise uzman desteğine başvurmak akıllıca olur.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir