Diyet Yapmamanız İçin 7 Sebep

En beğendiğiniz pantolonunuzu giydiğinizde artık düğmesinin kapanmadığını fark ettiğiniz hiç oldu mu? Kadın olarak hepimiz hayatımızın belirli dönemlerinde birkaç kilo vermemiz ve bazı değişiklikler yapmamız gerektiğinin farkına varırız. Kilo vermeye ihtiyacınız olduğu zaman sağlığınızı alt üst edecek ağır diyetlere girmek yerine yaşam tarzınızda bazı değişiklikler yapmanız çok daha iyidir. İşte size diyet yapmamanız için 7 sebep.

#1 Kadınların Kıvrımlara İhtiyacı Vardır

İncecik vücutlar ne kadar popüler olsa da, ince vücudun sağlıklı olduğu anlamına gelmez. Gebelik ve annelikten dolayı kadınlar doğal kıvrımlı vücutlar ile yaratılmıştır. Kendinizi çok fazla inceltmeye çalışmayın yoksa erkeğinizi baştan çıkaran kıvrımlı vücudunuzdan olabilirsiniz.

#2 Aç Kalmak Sağlıklı Değildir

Diyete başlamaya karar veren bir kadın çoğu zaman kendini ölesiye aç bırakır. Kısıtlayıcı bir diyet uygulamak yerine gün içinde yemek yeme şeklimize bakmalıyız. Gün içinde acıktığımızda birkaç abur cubur yerine bir elma yersek kendimizi çok daha iyi hissederiz ve açlığımızı da bastırmış oluruz.

#3 Egzersiz Yapmak Fazla Kalorileri Yakar

Bir salona gidip egzersiz yapmak veya dışarıda uzun bir yürüyüşe çıkmak aslında vücudunuzu şekle sokmak için ihtiyacınız olan tek şeydir. Doğal bir yürüyüş ile hem kendinizi rahatlatabilir hem de dar pantolonlarınıza tekrar sığmanızı sağlayabilirsiniz.

#4 Sizdeki Sadece Şişlik Olabilir

Dönemsel dalgalanmalarla oluşan şişliklerden dolayı kendinizi şişman görebilirsiniz, ama unutmayın ki bütün kadınlarda dönemsel şişlikler oluşabilmektedir. Eğer pantolonunuzun düğmelerini ilikleyemediğinizi fark ederseniz hemen diyete başlamak yerine birkaç gün bekleyin. Tekrar denediğinizde belki de dönemsel şişlikler düzelmiş olacak ve pantolonunuzu kapatabileceksiniz. Tüm kadınlarda özellikle adet öncesi şişlik ve biraz kilo alımı meydana gelmektedir.

#5 Sizi Daha Kötü Hissettirir

Eğer stresli ve kötü bir dönem yaşıyorsanız sakın diyete başlamayın. Bu durumda hedefleriniz konusunda hiç gerçekçi olmayacaksınız ve hedeflediğiniz kiloya düşemediğiniz zaman da kendinizi daha kötü hissedeceksiniz.

#6 Sadece Farklı Bir İçeceğe İhtiyacınız Olabilir

Çok fazla su tüketimi yapıyorsanız muhtemelen diyete ihtiyacınız yoktur. Bir kaç gün sürekli ve düzenli olarak su tüketmeyi deneyin ve vücudunuzdaki değişimi gözlemleyin. Su sadece kilo vermenize yardımcı olmaz, ayrıca teninizin sağlıklı ve çekici görünmesini de sağlar.

#7 Daha Az Değil Daha Çok Yemek Yiyin

Gün içerisinde daha sık yemek yemeye çalışın. Birçoğumuz gün içindeki öğünlere çok yükleniriz ve kocaman 3 öğünle günü tamamlarız. Aslında vücutlarımız bunun için tasarlanmamıştır. Büyük bir öğün yerine gün içinde küçük öğünlere bölerek sık sık yemek yememiz çok daha sağlıklı olacaktır ve gün içinde daha çok keyif almamızı sağlayacaktır.

Sonuç olarak son günlerde birkaç kilo aldıysanız hemen diyet yapmaya niyetlenmeyin. Öncelikle bu 7 sebebi inceleyin ve size uygun maddeleri uygulayarak diyet yapmadan bu kilolardan kurtulabileceğinizi göreceksiniz. Hepimiz sihirli bir değnek olsun isterdik ama birazcık çaba da yeterli olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir