Çay Ağacı Yağı ve Sivilce

 

Çay ağaç yağı Avusturalya’da binlerce yıldan beri tedavilerde anti bakteriyel olması sebebiyle kullanılmaktadır. Anti bakteriyel olmasıyla kullanım alanı çok çok geniştir. Son yıllarda da ülkemizde oldukça popüler olmaya başlayan çay ağacı yağı açık yaraların etrafındaki mikroları öldürmede, bakteri kaynaklı sivilcelerin bakterileriyle savaşarak sivilceleri kurutmada, kızamık, suçiçeği gibi deri hastalıklarının tedavisinde, ağız ve diş tedavilerinde vs. daha sayısız alanda kullanılmaktadır.

Bizi terk etmek bilmeyen bu sivilce içinde tamamen doğal ağrısız acısız bir tedavi şeklidir. Tek yapmanız gereken saf bir çay ağacı yapını temin etmek ve temizlenmiş cildinizin üzerindeki sivilcelerin üzerine uygulamak. Birkaç gün içerisinde etkisi gösteren çay ağacı yağı sürüldüğü gibi sivilceyi yok etmez. Sabırla beklemeniz gerekmektedir. Fakat sonunda lekesi kalmadan sivilceden kurtulmuş olursunuz. Çok fahiş fiyatlara da satılan çay ağacı yağının aslında maliyetinin çok yüksek olmadığını bilmek gerekir. Yani uygun fiyatlı bir çay ağacı yağı görürseniz ‘bu kesin sahte!’ diye bir tepki vermenize gerek yok. O kadar pahalıya satıldığında popülerliğin etkisiyle satıcı sizi soyuyor demektir.

Bazı kişilerin çok da bayılmadığı biraz keskin bir kokusu olan çay ağacı yağını kullanmaya başladıkça hayatınızın her alanına sokmak isteyeceksiniz. Şampuanlara, duş jellerine, oda spreylerine, toniklere birkaç damla katılarak kullanılabilir ve kattığınız her şey sayesinde bakteriler ile savaşmış olursunuz. Sivilceye direk uygulamak bir çözüm olduğu gibi aynı zamanda her gün yatmadan önce 200-300 ml suya birkaç damla çay ağacı yağı katıp bunu yastığınıza sıkıp bakterileri öldürebilirsiniz. Sonuçta cildinize değer her şey bakteri sebepli sivilce oluşuma yol açar. Yine gün içerisinde ellerinize ara ara bu spreyden sıkıp elleriniz yüzünüze vs. değdiğinde bakteriler direk yüzüne yapışmamış olacaktır. Telefonunuz yüzünüze bu kadar değen bir elektronik bir alet olduğu için gün içerisinde 1-2 defa yine bu karışım ile telefonunuzu silebilir ve bu bakterilerin yüzünüze transfer olmasını engelleyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir