Altın Çilek Yiyerek Zayıflama

Altın çilek içerisinde birçok vitamin ve mineraller bulunur. İçerisinde bulunan C vitamini ile çok güçlü bir antioksidan özelliğe sahiptir. Cilt üzerinde de olumlu etkileri vardır. Aynı zamanda metabolizmanın hızlı çalışmasında etkili olmakla beraber vücuttan ter atılmasına, cildin lekelerini daha çabuk yok etmesinde etkilidir.

Altın çileğin içerisinde çok yüksek derece de var olan lif oranı sayesinde vücuda, cilde birçok faydası vardır. Kan dolaşımını düzene sokar, idrar söktürür, çocukların gelişiminde önemlidir. Kişilerin tokluk hissini en uzun süreye çıkarır. Şeker hastalığı olan insanlara fayda sağlar. Zararlarına geldiğimizde ise; tansiyonu düşük olan insanlar için zararlıdır. Çünkü Altın Çileğin tansiyonu düşürücü etkisi vardır. Bu hastaların bu meyveyi aşırı derecede yememeleri önerilmektedir. Baygınlık hissi uyandırabilir. Bu kadar faydalı olan bitkinin günümüzde zayıflama etkisi oluşturduğu yönünde pazarlamacılar haplarını çeşitli reklamlar aracılığıyla satımını yapaktadırlar. Oysa bunlara itimat etmemeli, var olan altın çileğin has olarak ne az ne çok miktarda tüketilmesi gerekmektedir.

Altın çilek meyvesi yararlı olmakla birlikte zayıflama amaçlı yapılan hapları kişilere zarar vermektedir. Hap türü zayıflama ilaçları hayatınızı ciddi derecede riske atabilir. Özellikle sanal ortamda zayıflama hapı ve ilaçları altında satılan, neden üretildiği belli olmayan aldatıcı ürünlere dikkat etmek gerekiyor. Ulusal basına yansıyan bazı haberlerde genç kızlarımızın bu haplara ilgi gösterdiği ve ölümlerin yaşandığı görülmüştür.

Ciddi manada kilo problemi olan kişiler mutlaka diyetisyen kontrolünde zayıflamalıdır. Doktor takviyesi alan kişilerin metabolizma ve dolaşım verilerinden tutun da boy ve kilo endeksine varana kadar özel ölçümler yapılıp, kişiye özel diyet önerileri sunulmaktadır. O yüzden hap gibi vücudun dengesini ciddi manada bozabilecek ürünleri almadan önce iyi düşünmeli, araştırmalı ve destek alınmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir